درباره ساعت هابلوت

درباره ساعت هابلوت

هابلوت، (به انگلیسی:    HUBLOTتلفظ انگلیسی هوبلو یا هیوبلو) کمپانی ساعت سازی سوئیسی است، که دفتر مرکزی آن در شهر نیون مستقر می‌باشد.

در سال ۱۹۸۰ کارلو کروکو با ساخت اولین ساعت طلای هابلوت(هوبلو) با بند رابر خطی تمامی کمپانی های ساعت سازی را به مبارزه طلبید. این طرح به الگویی برای

کارلو کروکو

کارلو کروکو

طراحی های مدرن صنعت ساعت سازی دنیا بدل شد.
کارلو کروکو شم طراحی های بی نظیر خود را از کودکی و با پرورش یافتن در خانواده ی ساعت سازان به دست آورده است. در سال ۱۹۶۷ اولین ساعت خود را طراحی کرد و در سال ۱۹۸۰ کمپانی خود MDM Geneva را با نگاهی به مد، شکوه و همزمان روزمره تاسیس نمود.
در میانه دهه ۹۰ بند رابر توجه برند های مطرح ساعت را به خود جلب کرد. این مساله تاییدی بود بر ارزش انتخاب هایی که منجر به پدیدار شدن ساعت هابلوت بود. برای هابلوت بند رابر فقط پدیده ای رو به مد نبود; بند رابر ارائه دهنده یک فلسفه، یک سبم زندگی و تصویر برند از روز اول بود.
سه سال تحقیق لازم بود تا بند رابر طبیعی که احیاء کننده تماس با پوست بود کشف شود. زمانی که مشتری برای اولین بار ساعت هابلوت را دست میکرد احساس میکرد که ساعت با دست وی سازگار شده و سالهاست که عادت به انداختن چنین ساعتی داشته است.
کارلو کروکو در سال ۲۰۰۴ با اطلاع از سابقه درخشان ژان کلود بیور که در سال ۱۹۷۵ در کمپانی آدمار پیگه و بعد از آن در امگا و در ادامه در کمپانی سواچ مدیر اجرایی بود را گزینه مناسبی برای همکاری می دانست. با دعوت از وی و شروع همکاری های دو جانبه هابلوت در سال ۲۰۰۵ موفق به ساخت ساعت معروف خود یعنی بیگ بنگ (big bang) شد.
در تاریخ ۲ می ۲۰۰۴ ژان کلود بیور سکان هدایت هابلوت را بر دست گرفت.
در سال ۱۹۸۰ تلفیق غیر منتظره بند رابر با بدنه طلا منجر به پیدایش هابلوت شد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *